Онлайн гра Panzar - популярний російський mmo екшен!

Panzar огляд гри з епічними битвами

Panzar: Forged by Chaos це новаторське рішення в світі ММОРПГ, чудовий фентезійний сюжет в зв'язці з динамічним екшеном і елементами шутера на виході дають нам не кволий бойовик. Тільки уявіть, мечі списи, лук, стріли, сокири і вогнепальну зброю гномів на полі брані, що влаштовують справжню феєрію командних протистоянь.

Тут відсутній відкритий світ, по суті, цей проект можна охарактеризувати як MOBA-Action гру. Поєднання ідеальне, а реалізація ще краща, але не все так просто. Ви здивуєтеся, але PvE бої практично відсутні. Балом правлять PvP баталії, ви знайдете ряд схожості з "Контр Страйк" і “Танками”, але механіка гри зовсім інша, у відповідністі до канонів рольової гри головною фігурою є персонаж. Його ж ви будете прокачувати і одягати.

Всю красу і видовищність можна побачити тільки, на жаль, на потужних комп'ютерах, але розробники подбали про власників слабких ПК, при скачуванні можна вибирати версію клієнта. Ви здивуєтеся, але Панзар випустила студія з однойменною назвою, яка родом з Росії, і хоч як це не парадоксально, але російська версія була доступна лише через рік.

Розповсюджується безкоштовно за моделлю free-to-play, де можна грати без обмежень, але з можливістю купувати речі за Донат в преміум магазині, а також там можна придбати фанатську атрибутику. Для того щоб почати рубати мечем і нашпиговувати ворогів стрілами необхідно зареєструватися, створивши аккаунт і вибирати бажаний сервер, яких є понад 10-ти для різних географічних зон. Основою гри є програмний движок Cry Engine 3, за рахунок цього можливі динамічні битви, як в знаменитому "Unreal Tournament", завдяки чому проект здобув популярність і користується попитом серед геймерів з усього світу.

-->
Таблиця основних характеристик
ТипКлієнтська гра
ЖанрMMORPG, MMO Action, Фентезі, Шутер, MOBA
РозробникPanzar Studio
ВидавникOvalis Investments
СтатусЗапущена
ОсобливістьMOBA з non-target
Дата виходу03.04.2012
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтhttp://www.panzar.ru/

Сюжет

Сюжет в Panzar це якийсь стьоб, ні в офіційних джерелах, ні на фан сторінках немає жодного слова про конкретики, догадиваётесь самі. Часто-густо в кожному бою одна іронія і пародія, навіть персонажі виглядають комічно, гноми взагалі на головах носять каике кастрюлі на перших рівнях. Але, при цьому бою вражають, вони ані трохи не жартівливі. За історії, начебто як все раси жили в злагоді і особливо не воювали, але одного разу гноми щось відкопали, і понеслося, немов грім, війна пронеслась по всіх куточках фентезійного світу. Всі збожеволіли і влаштували масове побоїще, якому немає кінця. Одну з головних ролей займають сили стихій: вогонь, земля, вода, повітря.

Інтерфейс і управління

Інтерфейс Panzar являє собою суміш "типових мморпг" і всім відомих "танків", причому на останню гру схожий найбільше. Напевно, за рахунок своєї простоти і порівняно швидкого навчання, цей проект отримав таке визнання серед геймерів за короткий проміжок часу, тут як в шутерах, бігай і стріляй. Елементи інтерфейсу сміливо можна розділити на нижню і верхню частину, нічого зайвого не знайдете, ігрову зону ніщо не затуляє. Вгорі розташований таймер до кінця раунду і рахунок двох команд. Внизу шкала потужності атаки, рівень здоров'я і манни, а також слоти під Скіл, які можна призначити на гарячі клавіші, мінімалізм одним словом.

Panzar відноситься до RPG з системою наведення non-target, що урізноманітнює управління даного жанру, гра перестає бути однокнопочні. Потрібно бігати прицілюватися і на ходу приймати рішення щодо атакуючих і захисних прийомів. Завдяки цій фішці в гру додається справжній екшен. По суті, виходить класичний бойовик, але з видом від третьої особи. Управління стандартне клавіатура для пересування і Юзан Скіл, а миша для обертання камери і здійснення ударів. Але будьте готові, вас відправлять на примусове навчання, щоб зробити з вас справжнього воїна.

В грі є чотири основних меню, які ви будете часто відвідувати:

  • Вівтар - це місце, де ви качаєте Скіл, параметри і магічні прийоми.
  • Примірювальна - тут ви будете одягати, уникализировать і милуватися своїм персонажем.
  • Кузня - місце для крафта предметів, зброї, броні.
  • Магазин - свята святих цієї гри, затаритись можна всім, чим тільки душа забажає.

Геймплей

Це рай для фанатів PvP битв, адже Panzar це суцільне "мочилово", особливістю є те, що ви нудьгувати не будете. Якщо вас убили, то в більшості раундів передбачений швидкий респаун, так що ви зможете набити сотню Фрагів і стільки ж злитися. Але, якщо ви пограєте годинку другий, то швидко зрозумієте, що на тупому "Долбіловим" один одного далеко не заїдеш і потрібно діяти спільно, застосовувати різні тактики і стратегії. І як виявилося за нашим досвідом мало хто так робить, виходить проста бійка стінка на стінку. Так що, зібравши тіму з друзів, у вас вже буде перевага і можете бадьоро рубати гравців з іншої команди.

Ігрова механіка в Panzar класична для подібних жанрів, після бою, в незалежності від вашої результативності та успіху, ви отримаєте певну кількість золота і очок досвіду. Якщо ж ваша результативність виявилася високою, і ви нарубали хмару ворогів, то можете розраховувати на додачу отримати цінну річ, це може бути і зброю, і обладунки та амулети. Не варто забувати про вівтар і бездумно натискати плюсик біля випадкового скила, то не будьте як більшість, продумуйте ретельно план прокачування персонажа. У зв'язці з досвідом і рівними руками, ні який гравець затарених під зав'язку "донатнимі речами" не зможе вас здолати.

Так повелося, що кожен клас користується майже рівною популярністю, тут немає конкретних переважити або недоліків, просто кожен має неповторним стилем ведення бою. Наприклад, можна забацати класну колаборації, припустимо, ви граєте за гнома, який ставить турелі. Ви біжите стрімголов, щоб поставити її на вигідну височина, орки як танків блокують ворогів на підступах до вас, а паладин їх хіліт. Рельєф, кліматичні особливості, баланс команд можна використовувати з розумом. Напевно читаючи огляд, ви зрозуміли, що ця гра тільки на перший погляд здається тупим "мордобоєм". До слова, навіть якщо враховувати той хаос, що твориться на аренах битв, то на подив грається легко і невимушено.

Panzar Online системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
ПроцесорIntel Dual Core 2 Duo 2.4 GHz або аналог
Оперативна пам'ять2 Gb
Місце на диску5 Gb
ВідеокартаNVIDIA GeForce 8800 GT
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор3.2 GHz і вище
Оперативна пам'ять4 GB і більше
Місце на диску10 GB
ВідеокартаNVIDIA GeForce GTX 470
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Ігрові режими

Лише відчутну різноманітність карт з їх кліматичними і рельєфними особливостями не дають нудьгувати. Кожен з режимів передбачає закриту арену, для якої підготовлений свій набір карт, але буває, що карти перетинаються. Локацій ж більше тридцяти. Арени запам'ятовуються, так як на кожній з них необхідно дотримуватися певної тактики, щоб перемогти. З самого початку був тільки PvP, ну тут все зрозуміло. Потім були додані PvE карти з якоюсь подобою сюжетної лінії, де потрібно битися проти ботів. І не дарма, від постійної м'ясорубки добре відволікає, до того ж йде кач і за кожен бій нараховуються нагороди. На даний час є шість режимів:

  • Домінація - напевно найшвидший режим, посеред карти розташована зона, яку потрібно утримувати певний час.
  • Цар гори - на карті є точка, одна команда захищає цю точку, а друга атакує, потрібно протриматися певний час, щоб перемогти.
  • Осада - є захисники і атакуючі, в цьому режимі використовуються великі карти, атакуючим потрібно захопити всі крапки для перемоги, а захисникам утримати як мінімум одну для перемоги.
  • Регбі - це подібність спортивної гри, на карті є магічний куля і ворота. Ця куля потрібно занести в ворота противника, за кожен занос присуджується одне очко, перемагає та команда, яка отримає більше очок до кінця раунду.
  • Механізм - складний режим, на карті є точки контролю, але тільки на одній з них може з'явитися "механізм", він постійно змінює своє місце положення і тому необхідно безперервно переміщатися по карті. Перемагає, та команда, яка набере першої 500 очок.
  • Супровід - одна команда супроводжує поїзд до пункту призначення, а друга команда намагається перешкодити цьому.

Бойова Система і бій

Особливістю боїв є те, що команди не формуються за расовою ознакою, в одній команді пліч-о-пліч можуть боротися орки і ельфи. Крім загальноприйнятих основних параметрів персонажів в MMORPG, в Panzar є енергія, від якої залежить міць, сила ударів, а також їх інтенсивність. За задумом розробників ігровий процес повинен ґрунтуватися на взаємодії всіх гравців в команді. За цією ознакою раси були поділені на класи з чіткими можливостями, які в комбінації з чітким взаємодією повинні створювати постійну динаміку.

Але, як правило, всі бігають і хаотично один одного місять. Тактика і ведення бою строго залежить від вашого героя і складу команд, чіткої рекомендації немає, необхідно діяти по ситуації. Битви проходять образно на динамічних картах, на вас може впасти дерева або великий камінь, так само буквально у вас з під ніг може піти земля, і ви впадете в лаву без шансів на порятунок. Залежно від режиму в кожній команді може бути до 12 осіб. Одне можна сказати точно, видовищності тут хоч відбавляй.

Раси

У кожної раси є тільки властиві їм бойові класи, люди і орки це природжені солдати ближнього бою. З ельфів є тільки представниці прекрасної статі, їх головна зброя магія. А гноми використовують переважно вогнепальну зброю і будують гармати.

  • Люди - представники цієї раси об'єднують в собі не поганий ближній бій, посередній дальній бій, і навіть магію з закляттями, образно кажучи на всі руки майстра.
  • Гноми - від канонів ідеального гнома розробники не віддалялися, один з них інженер, а другий стрілець. Вони в усьому покладаються на технічні знання і науку, але виглядають як "поїхали". Їх не можна недооцінювати, якщо грати за них розумно, то можна витворяти чудеса.
  • Орки - в обладунках вони виглядають, так що індикатор епічності зашкалює, природжені машини для вбивств, все ламають і трощать на своєму шляху. Вони йдуть завжди в перших рядах, навіть з такої ударної міццю і великим запасом здоров'я, їх можна швидко повалити.
  • Ельфи - використовують магію вогню і льоду. Хоча це жінки і представляють прекрасну расу (ну так майже у всіх іграх), тут же вони виглядають як справжні підступні відьми, ну прям ідеал поганих дівчат.

Огляди класів в Panzar

До кожної раси прив'язано по два класи, їх можна розділяти на такі типи як ближній і дальній бій, захист, напад. Всього в Panzar гравець може мати вісім героїв, що відповідає кількості доступних класів. Кожен з них володіє стандартними параметрами такими як здоров'я, мана, енергія, яка необхідна для проведення атак і швидкого переміщення.

Танк - орчій клас, одягнений в масивну броню, використовує великий щит і одноручне зброю, виглядає дуже круто, коли повністю прокачаний. Зауважте щитом теж можна наносити удари. Ідеальна машина для вбивства в ближньому бою.

Берсеркер - орчій клас, вривається як ураган в бій, озброєний дворучним зброєю, може з легкістю атакувати кілька цілей за один раз. Більшість використовуваних прийомів атакуючі, із захистом у нього туго.

Паладін - представник людської раси, це хилер і лікар в одному флаконі. Якщо потрібно, то може навіть воскресити, добре орудує щитом і мечем, але краще використовувати в якості підтримки. Велика частина прийомів націлена на лікування та захист, незамінний воїн в команді.

Інквізитор - людський клас, використовує таємні знання і посилає прокляття на своїх ворогів. У битві з легкістю може знайти ослаблених бійців противника і знищити їх з одного удару. Майстерно володіє луком і ухиленням від атак.

Канонір - представник гномів, ходячий "містер бомба" встановлює по всій карті пастки, міни, бомби, а головне його гідність гармати і броньовані турелі.

Сапер - представник гномів, головне завдання це підтримка союзників за допомогою створення мережі порталів і накладення аур прискорення пересування, озброєний молотом і мушкетами.

Сестра вогню - ельфійка повеліває вогнем, її головна зброя магія, здатна завдавати сильний шкоди з далека по великих площах. Зброя ближнього бою скіпетр.

Крижана відьма - теж ельф, але вона може перетворити ворогів в кубики льоду, в ближньому бою слабка, діє з далеких дистанцій. Велика частина магічних прийомів це стани і уповільнення супротивників, озброєна двома обручами.

Донат і кланові турніри

Широкі можливості для унікалізації персонажа в Панзаре дає примірочна, але там кожна дрібниця коштує кілька рублів. Наприклад, ви можете купити набір особливих бойових кличів, що буде виглядати досить ефектно, б'єте ворога і кричите на нього шаленим риком. Одяг, обладунки і навіть обличчя можна розфарбувати особливим камуфляжем, можна навіть купити набір гримас для кепкування і знущання над своїми опонентами. Дрібниці по п'ять, десять рублів можуть зробити ваш персонаж більш крутим в очах інших гравців. Напевно, ні в будь-якої іншої грі у вас не буде можливості купити розкачаного персонажа цілком, але зауважте, досвід надає більший вплив, ніж грошові вливання. Додатково до всього, ви можете відчути себе справжнім королем і купити собі трон, можливо навіть таке.

Турніри це характерна особливість Panzar, яка конкретно виділяє його на тлі інших проектів. По-перше, мало де ще в подібних іграх призовий фонд турнірів може становити мільйони рублів. У них допускаються лише клани, всередині клану формуються команди, можна зробити свій логотип, фірмовий лозунг. Кожна команда має свою таблицю з результатами і може виступати в одній з ліг, їх всього три бронзова, срібна, золота. Приємною фішкою є безкоштовна щоденна лотерея, де потрібно крутити колесо удачі під назвою "Колесо Чотирьох Богів", часто там випадають кристали, дорогоцінні камені, які можна обмінювати на що або необхідне для вас. Цей процес має прогресивну шкалу від першого до п'ятого дня, з кожним днем шанс урвати круту штуковину зростає.

Крафтінг в кузні і заточки

Як і личить рольовим іграм, тут можна самому створювати речі, тобто займатися крафтінга, весь процес проходить в кузні, так само тут присутні відомі кожному ммошніку заточки. Так ось, крафт реалізований в Panzar досить не погано, якщо враховувати що відкритого світу тут немає, а бої проходять за принципом жанру MOBA, то єдине джерело ресурсів - це постійні битви на PvP аренах. Також ви зможете розбирати предмети і з отриманих деталей змайструвати щось. Спочатку деталі вас неприємно здивують - це будуть шматки дерева, дошки і всякий малокорисних мотлох. Але чим вище ваш рівень, тим цінніше буде ваша нагорода в кінці бою. Деякі відсутні деталі можна обміняти, а на крайняк придбати в магазині, якщо ви не любите чекати.

Але не все так просто, при Крафт є шанс провалу і це сумно, тільки з підвищенням рівня вам буде відкритий доступ до створення цінного шмаття і зброї. Власне заточування - це спеціальні рецепти, які необхідно купувати на ваш вибір за ігровий досвід, золото, кристали або задонатити.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Динамічні баталії
Хороша графіка
Є певна частка гумору
Не кволий такий бойовичок
Дуже просте управління
Мінуси
Не різноманітний геймплей
Баланс часом не радує
Мінімальний вплив сюжету

Підбиття підсумків

Якщо, ви бувалий геймер, то ми постараємося коротко і ясно охарактеризувати Panzar, за фактом це немов WOT, але місце "танчиків" тут персонаж , який потрібно розкачувати і одягати, сама механіка ідентична, тільки не потрібно пекельно гриндити як танкісти. Графіка тут приголомшлива, а якщо брати до уваги, що гру створили в РФ, то навіть з'являється почуття гордості. Нічого подібного, ми не зустрічали, заявляємо це як бувалі геймери. Шутер, екшен, м'ясорубка, яка швидко не набридне, тільки тут бігай і рубай, а велика кількість карт і всіляких режимів завжди буде підігрівати інтерес. Дуже добре підійде тим, кому набридли стрілялки та стратежкі, так би мовити, щось середнє. Походу справи, розробниками так і замислювалося створити динамічний файтинг в поєднанні з гумором і трешем. Говоримо однозначно, грати варто!

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми